TeleposhtaUkrogram

Telegram Bot для відстеження відправлень через сервіс Укрпошти

Час від часу помічаю, що тема відслідковування відправлень через API Укрпошти таки залишається актуальною. Проте цього разу не дуже хочу вдаватися в технічні подробиці, адже ця нотатка спрямована скоріше на звичайних користувачів.

Якщо все ж таки Вас цікавить технічний аспект, скажу коротко, що за основу взято все той же принцип, що я описував отут. Сама платформа бота була побудована на основі мікрофреймворка Lumen з використанням оцього пакету: Native PHP Wrapper for Telegram BOT API. Вказівки щодо написання ботів Telegram можна вільно знайти в мережі, але особисто перевагу надаю офіційній документації.

Як знайти бота?

Отже, щоб знайти бота, шукайте його за ім'ям @UPTrackBot через пошук контакту у Вашому месенджері Telegram.

Як шукати відправлення?

Це зовсім просто. Ви можете навіть не вводити ніяких команд, просто напишіть або скопіюйте трек-номер Вашого відправлення у форматі з 13-ти знаків (наприклад UA123456789CN) у діалог з ботом, він спробує його знайти і видасть Вам повідомлення про статус відправлення. Але зауважте, що пошук на разі відбувається лише через API Укрпошти. Тобто, якщо бот пише, що відправлення не знейдене в базі - ймовірніше за все воно ще не зайшло в Україну. Якщо ж ви бажаєте, щоб бот повідомив вас, коли відправлення з'явиться у базі - скористайтесь командою /track. Але детальніше про це трохи далі.

Що ще вміє бот?

Основне призначення бота - саме пошук відправлень, окрім основного функціоналу він має лише допоміжний. Всього бот має лише кілька простих команд:

/start Початок діалогу. Команда не має практичного призначення. Введена лише тому, що за конвенцією Telegram бот має підтримувати команди /start та /help.
/help Дозволяє викликати довідку з описанням команд.
/lang Дозволяє вибрати/змінити мову діалогу. На разі доступна лише англійська та українська мови. Після того як Ви виберете мову діалогу, бот пам'ятатиме цей вибір і всі повідомлення вам будуть надсилатися саме обраною мовою.
/track {track_no} Як вже було сказано, Ви можете відслідковувати відправлення просто відправляючи трек-номери у чат з ботом. Але якщо ж ви бажаєте, щоб бот сам слідкував за певним відправленням та автоматично повідомляв Вас про зміну статусу відправлення, наберіть команду /track та вкажіть через пробіл відповідний трек-номер (наприклад, /track UA123456789CN). Після цього бот сам повідомить Вас, коли статус відправлення зміниться. Ви можете додати до списку відслідковування кілька трек-номерів, але для цього треба буде ввести команду /track кілька разів.
Screenshot Telegram Bot
Screenshot Telegram Bot 2

Можливо, буде також цікавим посилання на сторінку статистики користування ботом: UPTrackBot Page. Там також невдовзі можна буде знайти документацію, повідомлення про оновлення, стабільність сервісу та ін.

Якщо Вам сподобалось, будь даска, поділіться з друзями :-).

Google Plus